logo

O Słuchu

Profilaktyka

Firma

Ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że w dzisiejszych czasach towarzyszy nam na co dzień duży hałas. Zarówno hałas środowiskowy jak ruch uliczny, czy głośna muzyka podczas koncertu, ale też długotrwała ekspozycja na hałas w pracy mogą przyczynić się do stopniowego pogarszania się naszego słuchu. Oczywiście najlepszym sposobem na zachowanie zdrowego słuchu jest unikanie zbyt dużego natężenia hałasu. Jeśli jednak np. charakter naszej pracy zmusza nas do codziennego przebywania w nim, konieczne jest stosowanie ochronników słuchu. Ochronniki takie mogą zapobiec powstaniu niedosłuchu lub całkowitej utracie słuchu lub bardzo uciążliwym dla pacjentów szumom usznym..

Problemy ze słuchem zwykle pojawiają się stopniowo i często zdarza się, że nie są zauważane przez samego pacjenta, ale przez jego rodzinę czy bliskich. Dzieje się tak dzięki zdolnościom kompensacyjnym mózgu. W początkowej fazie lekki niedosłuch nie przysparza problemów w codziennym życiu, dlatego łatwo przeoczyć moment, w którym powinno się odpowiednio zareagować. Najlepszą profilaktyką jest systematyczne badanie słuchu. Audiometrię tonalną, o której mowa należy wykonywać kontrolnie raz w roku. Tylko wtedy mamy obraz tego, czy nasz słuch pozostaje w normie, czy też zaczyna się powoli pojawiać niedosłuch. Zapraszamy do naszego gabinetu w celu wykonania badania słuchu.


Badanie słuchu

Firma

W Dbaj o słuch wykonacie Państwo profesjonalne badanie słuchu w kabinie ciszy. Badanie zawsze poprzedzone jest dokładnym wywiadem z pacjentem oraz otoskopią, czyli wziernikowaniem ucha, na podstawie którego możemy sprawdzić czy w przewodzie słuchowym zewnętrznym nie zalega woskowina lub nie rozwija się stan zapalny ucha. W przypadku korka woskowinowego oferujemy również czyszczenie ucha. Następnie przeprowadzamy szczegółowe badanie słuchu, którego wynik pokazuje nam czy zachowana jest norma słuchowa, czy już mamy do czynienia z niedosłuchem. Jeśli wyszedł niedosłuch, to z łatwością możemy określić jego rodzaj i głębokość. W celu dokładniejszej diagnostyki przeprowadzamy również audiometrię słowną, która pokazuje nam jaki procent rozumienia mowy osiąga pacjent. Po przeprowadzeniu wszystkich badań omawiamy wyniki i w razie konieczności proponujemy dla pacjenta najlepsze z możliwych rozwiązań. Pamiętajmy, że im szybciej zaczniemy rehabilitować słuch, tym większa szansa na lepsze słyszenie i zatrzymanie dalszej deprywacji słuchu, a z decyzją o korzystaniu z aparatu słuchowego nie należy zwlekać.


Niedosłuch

Firma

Ubytek słuchu najczęściej pojawia się powoli i stopniowo się pogarsza. Często zdarza się, że pacjenci zwlekają z wizytą w gabinecie protetycznym i przychodzą w momencie, w którym zauważają, że „słyszą, ale nie rozumieją”. Niedosłuch powoduje, iż pacjent odcina się od społeczeństwa, unikając spotkań w rodzinnym gronie, wyjścia do sklepu, czy rozmów z sąsiadem na klatce schodowej. Nierehabilitowany słuch niesie za sobą szereg konsekwencji. Naukowcy zbadali, że niedosłuch przyspiesza demencję oraz rozwój chorób otępiennych. Aparaty słuchowe zastosowane odpowiednio wcześnie mogą przeciwdziałać tym procesom.


Promo
Nasz gabinet:

DBAJ O SŁUCH
APARATY SŁUCHOWE
ul. Boremlowska 48 lok. U4
04-347 Warszawa


Skontaktuj się z nami:
+48 789 033 363
biuro@dbajosluch.pl

© Copyright DBAJ O SŁUCH 2024


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.